Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

RainVape - RainLiquid likitleri - İnceleme

22 Mart 2016
RainVape - RainLiquid likitleri - İnceleme
 • inceleme
  Inceleyen: WindRacer


  RainVape Legend serisi likit değerlendirmelerim:

  Genel değerlendirme:
  Paketleme ve şişeler çok kaliteli. Üzerindeki etiketler dahil emek harcandığı çok belli. Konuya gayet profesyonel yaklaşılmış. İşlerine değer verdikleri için takdir ettim.
  Ancak şişeler çok sert bir plastikten olduğu içi damlatmak için sıkma hareketinde iyi güç vermek gerekiyor. Benim dediklerim 5ml'lik şişelerde, belki 20ml'likleri damlatmak daha kolay olabilir, bilemiyorum.

  Genel olarak tüm çeşitlerde buhar performansının çok fazla olduğunu söyleyebilirim. Bugüne kadar denediğim yerli likitlet (efkar, vapesis, heisenberg) arasında buhar performansı en iyisi diyebilirim.

  Buna bağlı mıdır bilmiyorum ama aynı zamanda likitler çok hızlı bitti. Günde yaklaşık 3-4 ml likit tüketen biriyim ama RainVape 5ml deneme şişesi bana bir gün bile yetmediğini gözlemledim.

  Deneme ortamı:
  Tüm likitleri en baştan yeni sarım yaparak denedim.
  Taifun GT2 RTA
  TEMCo Kanthal A1 wire 27 Gauge ~1.4 ohm
  Fiber Freaks (density no: 2)

  Puanlama:
  Puanlamalarım biraz kıttır :) Anlamlarını açıklamaya çalıştım. 9'u gördüm ama 10 puanlık bir likit tatmadım henüz.
  5 ve altı: Bir daha içmesem iyi, zorlamanın anlamı yok.
  6: Ancak tüm stok bittikten sonra, yoklukta gideri var.
  7: İçerim ben bunu, problem yok.
  8: Gayet iyi, her zaman içmek isteyeceğim bir tat.
  9: Enfes, doldur doldur iç, her siparişte bi şişe kesin alınır.
  10: Ohannes, litrelerce stoklanabilir.


  1. Killed 4/10
  Pek beğenmedim. 1-2 ml şans verdim ama olmadı. Puro/tütün tadından daha ziyade karamel mi desem vanilya mı desem değişik yumuşak bir tat aldım, çözemedim. Aroması ve içimi yumuşak olmasına rağmen damakta bıraktığı tat sert. Acaba baharat mı var içinde diye düşünmedim değil. Dedim ya çözemedim bunu, ısınamadım, damak tadıma uyduramadım.

  2. Yummy 6/10
  Çocukluğumdan hatırladığım bir tat. Beslenme çantamdaki çikekli süt gibi ama big babol sakız çiğner gibi de. İçimi yumuşak, aroma rahatsız etmiyor, kıvamı gayet iyi. Belki biraz artabilir ama o zamanda uzun süre içimlerde bayacaktır. Böyle gayet iyi :)

  3. Apollo 6/10
  Biraz bana maxblend ry4'ü andırdı. Açıklamasında mentollü yazıyor ama ben hiç mentol tadı alamadım açıkcası. Çok hafif şekerli bir tütün tadı geliyor.

  4. Waterfall 8/10
  Bildiğimiz kremalı bisküvi tadı. Web sitesinde naneli yazıyor olması beni çok şaşırttı açıkcası. Şişeyi yanlış doldurmuş olduklarını düşünsem de üreticiyle görüştüğümde yanlışlık olmadığımı öğrendim. Nane arka planda kalıyormuş. Damak tadı işte, ben hiç nane tadı almıyorum. Ama bu haliyle ben oldukça sevdim. Aroma oranı gayet iyi, baymıyor. Ama uzun süre içim için tavsiye etmem. Yemeklerden sonra tatlı niyetine...

  5. 1976 8/10
  Meyveyle kurabiye uyumu çok güzel bir tat vermiş. Kurabiye aroması çok az, daha çok meyve tadı aldım. Bu durum bence likitin uzun süre içimlerde baymasını engelleyecektir. Nefes çekerken kurabiye verirken meyve tadı geliyor sanki. Açıklamasında yazan çikolata tadını ise hiç alamadım. Meyveli likit sevenlerin muhakkak denemesi lazım düşüncesindeyim.

  6. Breathe 5/10 *ama beğendim
  Aroma çok iddalı, hiç bir şeye benzetemedim, sanki ağaç kabuğu, orman kokusu, mentol var sanki, belirsiz.
  Bunu ya çok seveceksiniz ya da beğenmeyeceksiniz, ortalarda gezen bir likit değil. Ben ilk içişimde beğenmedim, boğuldum, ama biraz şans verince baya hoşuma gitmeye başladı. İçimi oldukça sert.
  Sürekli içilmez ama muhakkak denenmeli. Beğenmeme rağmen bir daha denemek isteyeceğimi de sanmıyorum.

  7. Occupy 9/10
  Baharatlı likitler kategorisinde bugüne kadar denediklerimin arasında şüphesiz 1 numara. Genelde o baharat beni rahatsız eder ve zorlardı ama bundaki aroma oranı çok çok iyi. Üstelik baharat tadı da çok lezzetli. Fazla söze gerek yok, muhakkak içilmeli.

  8. Bear 8/10
  Her nefeste farklı bir tat. Karamelli mi, yok yok vanilya bu, yok ya ballı lokma tatlısı :)
  Tatlı mı tatlı, lezzetli. Uzun süre içimde bayar, 1 gün boyunca içmek yerine özel anlara saklanarak içilmesi tavsiyemdir.

  9. Home (= Waterfall) 8/10
  Waterfall şişemdeki tadın aynısı. Waterfall şişesinin yanlış paketlendiğini düşünmüştüm, şimdi eminim :)
  Tadı güzel olduğu için problem etmiyorum bu durumu.
  bknz. Waterfall

  10. Hustle (aslında Waterfall bu) 7/10
  Kafam çok karıştı, çünkü bu Home'un çok az mentol katılmış bir hali bu. Yani tam olarak Waterfall'un tanımına uygun. Waterfall şişeme Home doldurulduysa, Hustle şişeme Waterfall doldurulmuş, e o zaman Hustle nerede?
  Yok yani ben yeni sipariş versem hangisi gelecek acaba, nasıl olacak bu işler...
  Likite gelecek olursak, güzel bir tat. Çok arkalara saklanmış hafif bir mentol eşliğinde kurabiye tadı. Ben mentol ile bu tatlı aromanın karıştırılmasını gereksiz buldum açıkcası.

  11. Reptile 5/10
  Yoğun mentol, freş bir aroma. Ağzımın içi üşüdü :) Çoook altlardan hafif anason tadı geliyor ama mentol iyi bastırmış bu tadı. Sadece mentol içmeyi sevmiyorum ben, naneli şekeri de sevmem. Demekki naneli şekeri sevenler bu likiti beğenirler.

  12. Uykusuz 8/10
  Gerçekten keskin ve sert. Kahve tadı baskın ve gerçekten uyarıcı. Arkadan gelen tatlı bir aroma ile içim yumuşatılmış. Bana cappuccino'yu anımsattı. Oldukça lezzetli, kahve sevenlerin muhakkak içmesi gerektiğini düşünüyorum.

  13. Fox 9/10
  Yine bir flashback, kokusu çocukluğumuz öksürük şuruplarını anımsattı bana. Tadı ise karışık meyveli sakızlar gibi. İçimi yumuşak, güzel, gün boyu sürekli içilebilecek bir tat.

  14. Better 8/10
  Güzel bir meyve aromalı likit daha. Yaz mevsimini özlettiren bir tat. Karpuz ve böğürtlen yazıyor açıklamasında. Böğürtlen bana pek gelmedi, karpuz baskın. Hafif, gün boyu içilebilir bu da.

  15. Black 3/10
  Anlam veremediğim, ısınamadığım bir tütün tadı var. İçmeye kendimi zorlasam da olamadı maalesef.

  16. Apple Dream 8/10
  Adından anlaşılacağı üzerine elma aromalı bir likit. Sanki içerisinde başka meyvalar da varmış gibi geldi bana ama tadı gayet güzel. Gün boyu rahatsız etmeden içilir.

  17. CupCake 7/10
  Kurabiye aromalı bir başka likit daha ama diğerleri buna göre bi tık daha iyiydi. Açıklamasında fındık olduğu yazıyor, belki benim damak tadım bunu yakıştıramadı.

  18. Illusion 6/10
  Tütün aromalı, ağır mı ağır, sert mi sert. Uykusuzun tatlı içermeyeni diyebilirim, benziyor. Açıklamada sigara aromalı yazıyor. Meyve/tatlı/kurabiye derken sigaranın tadını unuttuk herhalde. Aman unutalım, hatırlamayalım.

  19. Sincap 8/10
  Fındık baskın kurabiye tadı var. Gayet güzel. Kurabiye tadı bazen bayıyor ama burada fındık baskın olduğu için beni hiç baymadı. Böyle bir lezzeti uzun süre içmek isterseniz yumuşak içiminden dolayı kesin tavsiyemdir.

  20. Spring 5/10
  Açıklamasında çiçek aromalı diyor, ben çam kokusu aldım. Breathe'e benzettim biraz ama farklı tabii. Aromaya pek ısınamadım ben.


  inceleme
  Inceleyen: aftodekia  Evet denemelere başladım :) öncelikle likitleri hazırlayan arkadaşlara teşekkür ediyorum.özenli paket ,kaliteyi size hissettiren ambalajlar ve 5 ml lik şişelerin dolumdan sunuma kadar ambalajlanması takdire şayan.Şu an için ancak 2 likit deneyebildim.

  Sarım :

  A1 0,32 Kanthal
  2 mm tornavidaya 6 tur
  1,1 ohm
  16watt- 4V
  muji pamuk
  Hotcig Taifun GTII-S

  SiNCAP : Fındık tütün aroması çok iyi harmanlanmış.Fıstık bir tık öne çıkıyor ; zaten baskın aromasıyla tütünü bir miktar arkada bırakıyor.Fındık baskını tadı seven arkadaşlarımıza kesinlikle tavsiye ederim.Aromanın dozu tam tadında tam gün içimde fındık belki beni bayar diye düşünmüştüm.Ama düşündüğüm gibi olmadı.Belki fındık aroması bir tık azaltılır ve tütün bir miktar arttırılırsa az aroma seven damaklara hitap edebilir.Ama bu haliyle bile kışın sade kahve yanında inanılmaz güzel bir likit olarak bendeki yerini aldı.Şimdi tat tam anlamıyla tarif edilemiyor ama tarif etmem gerekirse fındıklı nescafenin sadece fındık tadını anımsamaya çalışın ve geri plana biraz da tütün tadı ekleyin derim.

  SPRING : Tam bir yere oturtamadım açıkçası .Tabi ki bu olumsuz anlamda değil.Oldukça keyifli bir içimi var.Şişeyi ilk açtığımda sanki çocuk şurubu gibi bir koku geldi burnuma.Daha sonra tanka doldurdum ve ilk dumanı çektim.İlk buharda sanki çilek gibi geldi ama 9-10 puff sonrasında farklı aromaların sentezi olduğuna kanaat getirdim.İçtikçe güzelleşti.Rahatsız edici değil.Böyle "dur şurada bir iki puflayayım güzel oluyor" denen likitlerden.Tüm gün içimi için benim tercihim değil.Ama içerken de sizi yormuyor.Denenmesi gereken likitlerden bir tanesi.Yaz sıcaklarında içine 1-2 damla mentol aroması ile muhteşem olur diye düşündürttü.

  HUSTLE : vanilyalı tütün aroması.normalde vanilya aromasını sevmediğimi göz önünde bulundurursak; aroma miktarı iyi ayarlanmış uzun içimlerde bayma olmadan içilebilen bir likit olmuş.tavsiye eder miyim ? Evet vanilya severler çekinmeden iç baymayan güzel bir liktle karşılaşacaklardır.Duman kokusu evde sanki pasta yapılmış hissi veriyor :)

  BETTER : Karpuz ve Böğürtlen aroması.Tam bir yaz likit.Ferah bir içime sahip.Tahminimce ısı kontrollü modlarla ve ni telle subohm içimde tam keyfini verir diye düşünüyorum.Kullandığım sistemlerde bu olmamasına rağmen aroması beni mest etti.Herkesin damak tadına uymayabilir.Ancak meyveli likit sevenlerin oldukça hoşuna gidecektir.Yaz opsiyonu olarak "SPRING "deki gibi mentol ilave edilip içilirse farklı bir deryaya geçersiniz.Bunun yanında karpuz aroması bir tık önde bir likit.


  inceleme
  Inceleyen: likitloverr


  BETTER : Mükemmel bir ilk çekis oldu.. coil i sarimdan sonra korkuyla çekerim her zaman ilki. ama en güzel ''ilk''lerden biriydi.. Nedir bu ya.. portakal mi nane mi.. o kadar mix ve güzel birseyki. Kesinlike premium bir likit bu. Karisik, degisik bir his, ama nihayetinde hos. ben tattigim seyin adini koyma konusunda kötüyümdür, yani bulma olayini size birakacagim :)
  Aromada agir degil bu arada eklemek lazim.. Tam kivaminda :) dumani da süper masallah..

  1976 : agizda çok güzel bir çikolata aromasi birakan hos bir likit olmus. uzun uzun sürekli çekime uygun.. yüksek wattlarda çok güzel dumanlar ve aroma alinabilir.
  hawk Sauce: güzel bir meyve aromasi.. fakat biraz fazla şekerli geldi bana.. sanirim bu likit hakkinda yorum yapmak bana düsmez, seveni çok :) vapesis in orion una benzettim biraz.

  HUSTLE : Benim gibi tütün aromalarından hiç haz etmeyen biri için bile o hafif tütünü içtiren süper bir vanilla tadı.. kesinlikle deneyin

  Bahreyn Elma: en sevdiğim likitlerden biri oldu. zaten sırf elmayı çok başarılı buluyorum hangi likit olursa olsun, rainvape ayrı bir tad katmış :)

  SPRING : süper bir rezerv sıfırlayıcı.. baharın açan çiçeklerini koklayıp geliyorsunuz..  inceleme
  Inceleyen: Gatts
  Öncelikle merhabalar bende birkaç tane likit almıştım onların testini yapayım dedim.:)
  Kullandığım atomizer TFV4

  1-) Better ( 10/5) Öncelikle vivident sakızlarıdaki karpuz aroması gibi geldi ve pek alışamadım diyebilirim.Karpuz aroması yoğun geldi ve çok tatlı bir likit olduğu için gün boyu devam edemedim.

  2-) Hawk Sauce (10/9) İlk başta hiç sevmedim attım kenara ve 10 gün sonra tekrar şans vermek istediğimde efsanem olmuştu.Tavsiyem demlendirmeden içmeyin çok güzel ve özel bir likit gün boyu rahatlıkla içebildim baymadan.Karışık meyve aroması fakat çok tatlı gelmeden tam istediğim lezzetteydi.Artık bulamıyorum sanırım tükendi elinizde. :)

  3-) 1976 (10/7) Kurabiyeli çikolata aroması gerçekten güzeldi fakat istediğim sertlikte değildi.Belki biraz daha çikolata aroması fazla olabilirdi.Bundan sonra alırsam kesinlikle en azından +1 aroma eklettirerek alırım.

  4-) Parlıamet (10/8) Çok sert bi aroması yok gayet hafif ve çok az hissedilmeyecek derecede tatlı gerçekten tütün aroması seviyorsanız tavsiye ederim baymadan uzun süre içebiliyorsunuz ve başka likitler ile çok güzel uyumu var diyebilirim.

  5-) Black (10/7) Demlenmiş olarak hediye gönderildi.Likiti ne aroması olduğuna bakmadan kullanmaya başladım ve neli olduğunu bulamadım bir türlü siteye girip baktığımda tütün aroması oldugunu görünce çok şaşırdım çok enterasan bi aroması var belki herkese hitap etmeye bilir fakat ben çok tıkanmadan rahatlıkla içtim.Almayı düşündüğüm likitler arasında.


  6-) Turkish Tobacco (10/4) Çok sevemedim açıkcası aromasını fazla yavan geldi.Maltepe içiyormuşum gibi hissetmedim değil.Başka likitlerle karıştırarak tüketebildim.

  Şimdilik kullandığım ve hatırladığım bunlar kullandıkça yazarım. :) En çok merak ettipim likit Occupy bu ay her defasında şansıma İllision yollandı bir türlü denk gelmedi demlenmiş olarak.Birde Exotic Fruits aroması aldım ve Nbase içine ilave ettim %5 olarak bu 3-5 güne güzel hazır hale gelir ve onu da test amaçlı yazarım. :)


  inceleme
  Inceleyen: Veritas
  Yummy: Çilekli sakız tadında içimi güzel.
  Home: Fındıklı kurabiye tarzı içimi çok güzel.İyice demlendiğinde sömürülür all day vape.
  Sincap: Home ile benzer geldi fındık aroması az.
  1976: Bitter çikolata tadı var baya hoşuma gitti.
  Better: Karpuz ağırlıklı içsem de olur içmesem de :)
  Hediye likit Occupy: Pastırma sevenler kaçırmasın bana göre değil:)
  Nargile gül-nane: All day vape damak tadıma home ile beraber en iyi uyan likit.Tatlı nane tadında baya hoşuma gitti.

  Özenli paketleme ve hızlı kargo için teşekkürler.Kolay gelsin.
  inceleme
  Inceleyen: Oguz01adn  Öncelikle paketlemenin mükemmel olduğunu not düşeyim.Arkadaş da oldukça canayakın.
  Likitlere gelince de ilk izlenimlerim şöyle;

  Yummy likiti çocukken yediğimiz yumiyum adlı şekerlere benziyor.Şimdinin tofitası.Çilekli oldukça güzel bir likit
  Hustle kurabiye tadında ancak yoğun bir tad alamadım desem yalan olmaz.Oldukça hafif.
  Fox kokusu olsun tadı olsun redbull adlı enerji içeceğine benziyor.
  Spring tarifinde olduğu gibi tam bahar esintili bir likit.Oldukça güzel.
  Waterfall spring ile benzer tada sahip.Arkadaşım karabiber tadı aldığını söyledi ancak ben beğendim.

  Bunlar ilk izlenimlerim.Favorim kesinlikle Yummy.Demlenme sonrası mesajımı düzenleyeceğim.


  www.rainvape.com
Cakiroglue ve RainVape bunu beğendi.
XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.