Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol
  1. Tum uyelerimizin dikkatine. Site adresi :http://www.esfvape.com/

Yeni baslayan birine urun onerisi

'Bir Bilene Sor' forumunda acnc tarafından 6 Ocak 2021 tarihinde açılan konu

Yeni baslayan birine urun onerisi 5 5 1votes
5/5, 1 oy

1. Konu
  2. Yorumlar (1)
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. acnc

acnc
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +1 / 0
    Selamlar, aranizda yeniyim. Ben sigarayi birakmak yada en azindan azaltmak istiyorum. Bana sigara cekimi saglayan bir urun onerebilir misiniz? Arastirmak istedim ama kavramlar cok karisik.

Urun, likit ve coil onerisine ihtiyacim var, yardim ederseniz cok sevinirim.

2. Archangel Tyrael

Archangel Tyrael
    Expand Collapse
    E-Sigara Profesör
    ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    154
    Ratings:
    +328 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    Aegis Solo + Spica Pro
    Anahtar kelimeniz MTL dir, yani sigara içimi tarzı. Bir de DL içim vardır ki direk ciğere çekimdir.
    Almanız gerekenler mod, mod için pil, mtl tarz atomizer, sarım için tel ve pamuk, son olarak da haliyle likit.
    İsterseniz arama kısmında mod ve mtl atomizer diye aratın, bir fikriniz olsun, gene takıldığınız nokta olursa yardımcı oluruz.

#2 Archangel Tyrael, 6 Ocak 2021
    Son düzenleme: 6 Ocak 2021
    • Beğendim Beğendim x 1
  3. acnc

acnc
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +1 / 0
    Tesekkur ederim cok yardimci oldunuz

4. haggard

haggard
    Expand Collapse
    Banlandı

Alınan Beğeniler:
    25
    Ratings:
    +69 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    drag
    evet, yine bir ürün önerisi konusu, yine forumu okuyunca kafası karışan güzel insanlar:)
    bütçeee para mühim arkadaşım bana bütçe ne kadar o lazım bütçe önemli
    toplam bütçe önemlidir ama atoya şu moda bu değil, canlıyı görelim optimumu seçelim, şahsi tavsiyem bi kere al yıllarca kullan prensibine uyulması bütçe kısıtlı da olsa
    acemi arkadaşlara ben genelde nautilus 2s öneririm, hazır coille başlayınca sarım tel pamuk hataları yüzünden e sigarayı bırakıp tekrar sigaraya dönme durumu daha az oluyor sanki... 2s için coilleri araştırın iyi aroma veren hatasız coili alın sanırım 1.8ohm olcaktı o coil
    pod üreticileri 10.000dolar yollarsa yalakası olur her konuda pod öneririm ama yollamadılar, pod önermiyorum, pod olmaz pod kötü poddan uzak duruyoruz, mod her zaman kullanılır mod iyidir mod candır...
    mod kısmı sıfır alınacaksa aegis serisi olur drag 2 platinum olur, aspire mixx olur seçenek var baya, tek pil mi çift pil mi karar vermeniz lazım, mesela ben drag 2 (çift pilli) kullanıyorum mtl için, vtc 5a pillerle 2gün rahatça şarj etmeden içiyorum mis gibi, size kaba gelir tek pilli alırsınız bu zevk meselesi ona giremem...
    pil kesinlikle vtc 5a, daha iyisi çıkana kadar vtc 5a al derim, 5a iyidir, gideyim sarılayım pillerime canım pillerim benim
    likit, önce hazır al, bütçe varsa premium, forumda envai çeşidi var, sevebileceğin tatları tahmini olarak yazarsan bakarız
    nikotin seviyesi önemli, mtl için 12mg ile başla, az gelirse 15mg çok gelirse 9mg denersin, 12mg iyidir
    bütçe yoksa premium likite (mesela benim yok), arion var özel üretim ama beklersin bikaç hafta demlenmesini, heisenberg var o da özel üretim onu da bikaç hafta beklersin, skyvape, jvaper, smokehunter var hazır satan alır içersin
    şu daha iyidir diyemem ama az evvel arion üstattan 50ml aftermath söyledim, likit hesabı tutmadı normalde kendim yaparım ama bu seferlik böyle oldu...
    baktın sigara içmiyorsun, herşey yolunda
    yavaş yavaş sarımlı atomizere geçersin likitini kendin yaparsın, tel sarmayı öğrenene kadar aslanhandan hazır sarılmış tel alırsın mesela öğrenince 1makara tel alıp sararsın
    aklına başka takılan var mı? varsa yaz birisi yanıt verir heralde o kadar online üye var yazsınlar ayıptır

• Faydalı Faydalı x 1
  5. madwolf

madwolf
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    137
    Ratings:
    +299 / 12
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico-IDA
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    18.11.2019
    Kavramlar araştırdıkça yerine oturacaktır.

İki tip içim vardır temelde.

MTL: Mouth to Lung (Ağızdan ciğere)
    DL(DTL): Direct to Lung (Direkt ciğere)

Cihazların da günümüzde üç çeşidi makbuldür.

1. Regüle mod
    2. Mekanik mod (bunu şimdilik genel kültür olarak bilin yeter)
    3. Pod mod

Yeni başlayan biri için regüle mod ya da kullanım kolaylığı açısından pod mod öneririm. Elim yatkındır derseniz bir mod alıp, üzerine RBA (tel, pamuk gibi malzemelerle kendinizin belirli aralıklarla saracağı atomizer çeşidi) alarak uygun fiyata evladiyelik bir setup elde edebilirsiniz. En basitinden Pico tarzı tek pilli bir mod ve üzerine envai çeşit MTL atomizerden (atomizer sayfalarına göz gezdirin forumda) birini tercih edebilirsiniz.

Yok ben bununla uğraşamam diyorsanız size direkt olarak pod mod öneririm. Başlangıç olarak da kartuşları ya da coilleri uzun giden bir pod mod alabilirsiniz Caliburn, Koko, Novo 2 gibi.

Likit olarak da iki tip nikotin içeren likitler vardır:

1. Freebase
    2. Salt

Freebase nikotinler likit içerisinde serbestçe dolaşırken, salt nikotinlerde ise nikotin tuzları benzoik, salisilik, malik gibi asitlere tutunarak sıvı içerisinde var olurlar. Salt nikotin ihtiva eden sıvılar hakkında yeterli bir bilimsel araştırma henüz bulunmadığı için freebase nikotin içeren likitleri tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

Satın alım açısından da iki yöntem kullanabilirsiniz:

1. Hazır likit (merdiven altı, üstü yapılanlardan uzak durun, orjinal kullanın)
    2. Nbase/Saltbase

İkinci seçenekte aşçı sizsiniz. VG, PG ve nikotini istediğiniz yerden temin edip, envai çeşit aromalarla (sek içmekle işe başlayabilirsiniz) karıştırabilirsiniz. İkinci seçenek esigara tüketirken ki maliyeti çok aşağı çekecektir.

• Beğendim Beğendim x 2
    • Faydalı Faydalı x 2
  6. imtarky

imtarky
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    31
    Ratings:
    +36 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Justfog Minifit & Nord 2
    bende 1 sene önce sigarayı bırakmış bir pod kullanıcısı olarak pod öneriyorum salt likitli.modlar iyi hoş ama uğraşı çok ve büyük cihazlar.

ilk etapta minifit ile başlayabilirsiniz ben minifit ile başladım. ufak bir cihaz ve hazır sarılı telleri ile kartuşları uzun süre kullanabilirsin ekonomik. mod lar gibi yormaz çakmak cebine girer. ben 1 sene kullandım ve hala yanımda yedekte duruyor. pili uzun gitsin tankı çok likit alsın dersen Argus air ve nord 2 öneririm. ben Argus yerine nord 2 aldım pil kapasitesi yüzünden ve oldukça da memnunum salt harici mtl likitte tüketebilirsin.

• Beğendim Beğendim x 1
  7. luke

luke
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    7
    Ratings:
    +21 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    nfix, drag x, pioneer
  8. KinyasKara

KinyasKara
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    13
    Ratings:
    +32 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Caliburn G
    Pod tercih edebilirsin. Caliburn G yeni ve hoş bir cihaz mesela. Argus Air de baya popüler.

9. must_esf_34

must_esf_34
    Expand Collapse
    Platin Üye
    Platin Üye

Alınan Beğeniler:
    298
    Ratings:
    +609 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Voopoo Argus Air - GT
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    11.10.2020
    Sigara İçimi için ARGUS AİR. Nedir ne değildir derseniz Dr.Brown arkadaşın Argus Air inceleme konusuna bakabilirsiniz.

Coil için Tedarikçilerden bakılabilir.
    Ürün nerde satılır tedarikçilerde var sıfır ürünler sekmesi altında. Maykop t avar mesela.
    Likit. Önce bir premium likit almanızı öneririm. Kaç mg nikotinli alacağım. Salt mı alacağım çok geniş konu.
    Önce forumu değerlendirip kendi tanımınızı koymanız lazım. Ne kadar nikotin ihtiyacınız var. Günlük ne kadar içersiniz vs.

Saygılar

10. acnc

acnc
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +1 / 0
    Arkadaslar verdiginiz cevaplar icin herkese tesekkur ederim cok yardimci oldunuz :)

Ben bir arkadasimdan aspire zelos 2 temin ettim. 3 gundur kullaniyorum ve deneyimlerimi sizle paylasmak isterim.

Oncelikle gunde 1 paketten fazla sigara icen biri olarak 3 gundur kesinlikle sigara icmiyorum, bana cok yardimci oldu. Dumanin bogaza vurmasi cok guzel. Ve arkadasimdan bi likit aldim, 6 miligram sanirim nikotin degeri, bana su an icin yetti canim cok az sigara cekti bi kac defa ama olmasa da olur dedim elim sigaraya gitmedi.

Yalniz aspire zelos 2 nin atomizeriye ilgili sunu soylim, bence hava kanalini 1 numara da kullanmayin. Cunku cekmek icin caba harciyorsunuz, bu psikolojik bi bagimliliga sebep olabilir. Ben simdilik 2 bazen 3te kullaniyorum ve yeterli.

Tesekkurler herkese tekrar :)

11. Mrthwk

Mrthwk
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    195
    Ratings:
    +325 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    SX mini SL Class
    6mg yettiyse ne güzel aspire zelos 2 başlangıç için güzel bir cihaz umarım bir daha ateşliye bulaşmazsınız

• Katılıyorum Katılıyorum x 1
  12. acnc

acnc
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +1 / 0
    Atesli derken hocam? Sanirim mekanizmadan bahsettiniz, ne tavsiye edersiniz ? Sevinirim aciklarsaniz.

13. rkarayel

rkarayel
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    22
    Ratings:
    +27 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Aegis Solo & Siren v2
    Ateşlinin meali forumda sigara üstad umarım geri dönmezsiniz demek istemiş :D

• Beğendim Beğendim x 1
  14. Mrthwk

Mrthwk
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    195
    Ratings:
    +325 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    SX mini SL Class
    Yok ateşli dediğim normal sigara ona bi daha bulaşmazsınız diye söyledim :)

15. acnc

acnc
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +1 / 0
    Simdi anladim:grimacing: sagolun dostlar hic birimizin bi daha bulasmamasi dilegiyle

• Samimi Samimi x 1
  16. smhkrdg

smhkrdg
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ratings:
    +6 / 0
    hocam selamlar, bende de minifit var ama aşırı sıçratma yapıyor. Likiti emerek tüketiyorum resmen. Çözüm öneriniz var mı ?

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.