Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol
  1. Tum uyelerimizin dikkatine. Site adresi :http://www.esfvape.com/

Kendin sar ve mod hakkında bir kaç bilgiye ihtiyacım var...

'Bir Bilene Sor' forumunda DoaherisTR tarafından 12 Ocak 2021 tarihinde açılan konu

Etiketler:
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. DoaherisTR

DoaherisTR
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ratings:
    +8 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Yok
    Merhabalar;

Uzun süredir kafama takıyordum hangi atomizer i alsam diye sonunda buldum Zeus X rta almayı düşünüyorum. Mod olarak bir fikir yok ne önerirsiniz Zeus x rta uyumlu modlar hangisidir bir öneri yaparsanız sevinirim. Birde pamuk ve tel çok büyük bir rol oynuyormuş anladığım kadarıyla likit tadı için en önemli malzemeler miş. Pamuk ve tel olarak ne almamı önerirsiniz ?

Şimdiden cevaplar için teşekkürler.

• Samimi Samimi x 1
  2. raptoid

raptoid
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı
    Ticaret Yasaklı

Alınan Beğeniler:
    1,021
    Ratings:
    +2,077 / 24
    Kullandiginiz Cihaz:
    Hangisini yazsam..
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    11.02.2018
    Mod cift pilli hosuna giden herhangi birisi olabilir keza tedarikcilar bolumune bakabilirsin.
    Pamuk dl icin cotton bacon prime oda tedarikcilerde mevcut
    Tel olarak alien bir tel isini gorecektir telegram gruplarinda bulabilirsin ak47 iyidir
    En onmelisi ise likit premium almani tavsiye ederim

• Katılıyorum Katılıyorum x 1
  3. DoaherisTR

DoaherisTR
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ratings:
    +8 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Yok
    Reis öneriler için sağol peki pil konusunda ne yapmamı önerirsin. Moddan pil dolumu önermiyorlar ama nasıl bir yol izleyeyim ?

4. raptoid

raptoid
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı
    Ticaret Yasaklı

Alınan Beğeniler:
    1,021
    Ratings:
    +2,077 / 24
    Kullandiginiz Cihaz:
    Hangisini yazsam..
    11.02.2018
    Ciftli bir sarj aleti alabilirsin
    Dl icin sony vtc 5a oneriliyor
    2 side tedarikcilerde var.

• Katılıyorum Katılıyorum x 1
  5. DoaherisTR

DoaherisTR
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ratings:
    +8 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Yok
    Reis peki bu tel olayına baktımda kantal filan diyor 0.20 0.22 filan diyor bunlar ne oluyor tam olarak ben tel olarak ne alıcam pek anlayamadım ?

6. raptoid

raptoid
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı
    Ticaret Yasaklı

Alınan Beğeniler:
    1,021
    Ratings:
    +2,077 / 24
    Kullandiginiz Cihaz:
    Hangisini yazsam..
    11.02.2018
    Tedarikcilerde telde var öm isteyip bilgi alabilirsin. @Aslanhan

7. DoaherisTR

DoaherisTR
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ratings:
    +8 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Yok
    Eyw peki son bişey soracam mod bulamadım hala sence çift pilli hangi modu alayım ?

8. raptoid

raptoid
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı
    Ticaret Yasaklı

Alınan Beğeniler:
    1,021
    Ratings:
    +2,077 / 24
    Kullandiginiz Cihaz:
    Hangisini yazsam..
    11.02.2018
    Hocam secenek cok hosunuza giden sifir yada 2.el temiz regule bir cihaz alabilirsiniz. Bu arada forumda modlar bolumunde incelemeler var oncelikle arastirin forumlari gezin.

• Samimi Samimi x 1
  9. otgunz

otgunz
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    2,292
    Ratings:
    +4,995 / 13
    Kullandiginiz Cihaz:
    Illusia/KayfunV5,SpicaPro
    01.01.2013
    Zeus X gibi ÇİFT BOBİN (coil) sarılan (Rebuilable Tank Atomizer, kısaca RTA) 0.1-0.5ohm (DİRENÇ) arasında kocaman buhar öbekleri çıkartmak için kullanılır, o atomizer DİREK CİĞER (nargile) içimi (Direct Lung kısaca DL).

Böyle bir direnç tek bir 18650 tip pilin maksimum amperinden fazla çekim yapabilir diye 2 PİLLİ MOD kullanılır. Pilden pile MARKA ve MODELLER arasında farklı MAKSİMUM AMPER değerleri mevcuttur. N11 ve benzeri pil tedarik ettiğiniz alışveriş ortamlarında alacağınız 18650 pillerin MAKSİMUM AMPERİNİ okuyunuz. Mod ekranında ateşleme anında çekilen amper sayı ile yazılır. Pillerin üst amper değeri geçilirse piller ani boşaltım yaparak halk arasında "patlama" dediğimiz hadiseye sebep olabilir. Ayrıca asla ne idüğü belirsiz ve bış ambalajı (shrink) yırtık pil kullanmayınız sağlığınız için.

Pilleri sürekli 3.7 volt'ta dolduran HARİCİ ŞARJ ALETİ almanızı öneririm N11 vb. bir alışveriş sitesinden. Telefon şarj aleti vb. kullanırsanız mod çok ısınıp zarar görebilir, piller de yine aşırı ısıya bağlı olarak "patlayabilir". Bu olmayabilir de, bir garantisi yok :)

Ohm (direnç) kanununu, watt-volt-amper arasındaki ilişkiyi Türkçe, İngilizce Youtube esgiara sarım videolarından ve forumdan araştırarak iyi kavramadan lütfen sarım yapmayın, yine kendi iyiliğiniz için.

DL RTA'lerde (Zeus X gibi) yüksek aroma ve buhar performansı için "fused clapton" tarzı burgulu, çok telin birbirine birleştirildiği teller "Kanthal A1" gibi düz ve ince tellere göre daha çok tercih ediliyor. Başınıza bir şey gelmez bu konuda, lezzet ve keyif için öneririm. Bu arada çift bobin sarıyorken iki bobinin dirençlerinin yarısının toplam direnci belirleyeceğini de hatırlatmam lazım. Tel bobininin iç çapı kullandığınız klavuzla (coil jig - tornavida) oluşturulur. DL atomizerlerde 3mm civarını daha yaygın görüyorum. Kaç tur çevirirseniz, hangi tel cinsini ve türünün kullanıyorsanız, klavuz çapı ne ise ona göre bir direnç elde ediyorsunuz. Bilginize.

Envai çeşit 2 pilli mod var. Ama forumdan güvenle alabileceğiniz sıfır ve 2. el ilanları sınırlı. Şuanda @Amazon üstadın ilanında Asmodus Minikin V3 ve Vapor storm Puma BOX MOD, var:
    http://www.esfvape.com/resources/mo...sso-vgod-eleaf-ve-daha-fazlasi-mod-kit.27587/

@Giza üstadın ilanında Voopoo Drag 2 var:
    http://www.esfvape.com/resources/sw...-aegis-solo-mod-nautilus2-coilcesitleri.8280/

Görebildiğim kadarıyla.

Keyifli buharlar.

#9 otgunz, 15 Ocak 2021
    Son düzenleme: 15 Ocak 2021
    • Beğendim Beğendim x 1
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.